Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/brukmetr/domains/bruk-metr.pl/public_html/config.php on line 7
Usługi brukarskie dla Ciebie

Usługami brukarskimi zajmujemy się już od 1998 roku. Zapewniamy profesjonalne i solidne wykonanie. Nasze doświadcznie i wykalifikowani pracownicy gwarantują wysokim poziom wykonanej pracy.

Zobacz nasze realizacje

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/brukmetr/domains/bruk-metr.pl/public_html/config.php on line 7

Pytania i odpowiedzi1. Jak się kładzie kostkę brukową?

W pierwszej kolejności wytyczyć teren na którym będzie ułożona kostka brukowa i nanieść poziomy. Następnie należy wybrać grunt od 25 do 40 centymetrów (wybranie gruntu zależy od przeznaczenia terenu). Następnie teren wyrównać i zagęścić go zagęszczarką. W dalszym etapie należy wykonać odpowiednią podbudowę. Po wykonaniu podbudowy wykonujemy plan na piasku na którym położona zostanie kostka brukowa. Później można już układać kostkę brukową. Po wykonaniu docinki kostki teren należy zagęścić zagęszczarką. 

2. Czy kostkę brukową można ułożyć na starej kostce?

Nie polecamy takiego rozwiązania. Kostka brukowa powinna być dobrze osadzona w podbudowie w celu uniknięcia tzw. klawiszowania. Ułożenie kostki na już istniejącej może również powodować jej ruszanie się.

3. Czy warto impregnować kostkę?

Tak. Po zaimpregnowaniu kostka jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne, zabrudzenia (olej). Przy eksploatacji kostka nie traci koloru.

4. Czy między kostkami mogą wyrosnąć chwasty?

Sporadycznie chwasty mogą pojawić się w fugach. Aby temu zapobiec warto zastosować geotekstylię, która pomoże chronić fugi przed chwastami.

5. Co to jest wykwit?

Wykwit to biały nalot na kostce brukowej. Tworzy się on w procesie chemicznych zachodzącym w kostce. Wilgoć z deszczu i śniegu wnika do wnętrza kostki. Później wydostając się na powierzchnię betonu łączy się z dwutlenkiem węgla tworząc osad. Wykwit może ale wcale nie musi pojawić się na kostce brukowej. Zaimpregnowanie kostki może zabezpieczyć ją przed wsiąkaniem wody i tym samym ograniczy to powstawanie wykwitów.